czwartek, 20 lutego 2014

Origami

Dzień dobry;) Dziś przedstawiam prace mojej siostry Moniki;) z origami modułowego, zdjęcia niestety niezbyt wyraźne bo z telefonu.

Poniżej przedstawiam dwa koszyczki, pierwszy z nich jest niewielki około 15 cm wysokości, pomarańczowy z brązową rączką, i wzorkiem zielonym;) i drugi cały brązowy z zielonym wzorkiem, do podstawy użyte jest więcej elementów dzięki czemu szerokość koszyczka jest większa, około 25cm;)
"Zaraziłam" Monikę rękodziełem i tak powstały zwierzątka origami.
 
Skorpion, nie było łatwo, ale trochę go przypomina;D
 
Pająk próbny biały z kolorowymi wzorkami, dlatego w takiej kolorystyce, a nie innej, bo zastanawiałyśmy się  jak takiego stworzyć.
 
Łabędź- jedna z najpopularniejszych prac origami;) ten nie jest bardzo rozbudowany, jeden z pierwszych.
Misiek, około 800 elementów, na podstawie kursu znalezionego w internecie, również nieduży około 15 cm wysokości. Możliwość zmiany kolorystyki.
  
A tutaj już "ulepszony" misiek, czyli zając wielkanocny;) Ma ruchome oczka i też można dowolnie zmieniać kolorystykę. Na tą chwilę dostępne mamy biały z brązem, niebieskim, żółtym lub czerwonym, ale jak najbardziej możemy zrobić inne kolory.

A, że święta wielkanocne coraz bliżej powstają kolejne prace tego typu z origami i nie tylko! W drodze kurczak wykonany powyższą metodą, i kurczak z elementów wstążki, wykonany metodą karczocha;)

Poza tym dziś próbuję robić róże ze wstążek, nie jest to takie proste ale się nie poddam! Pierwsze mało podobne do różyczek ale muszę przyznać że kolejne zaczynają przypominać coraz bardziej te piękne kwiaty. Efekty pokażę w najbliższych postach. A w między czasie powstają kosze (papierowa wiklina)  z różami z krepy;)

Dziękuję za odwiedziny! 
*jeśli podoba Ci się któraś z prac i chciałbyś ją mieć zapraszam do zakładki "KONTAKT" ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam i dziękuję za komentarz;)